Jakie moskitiery do drzwi balkonowych?

Jakie moskitiery do drzwi balkonowych?
Moskitiery
08.10.2022

 

Lato to okres, w którym dużo czasu spędza się na świeżym powietrzu. Wyjątkowo chętnie korzysta się także z wypoczynku na przydomowych tarasach i balkonach. Niestety lato to czas wzmożonej aktywności komarów i innych uciążliwych owadów. Insekty próbują także dostać się do wnętrza domów i mieszkań przez otwarte drzwi i okna. Jaka moskitiera jest najskuteczniejsza na okno, a jaka siatka na drzwi balkonowe? Jak zamontować moskitierę? Sprawdź praktyczny przewodnik!

 

Rodzaje moskitier do okien i drzwi

 

 

Czym właściwie jest moskitiera? Moskitiera – okienna jak i drzwiowa – to siatka z drobnymi oczkami, które uniemożliwiają przedostanie się owadów i insektów do wnętrza pomieszczenia. Pomimo że moskitiera blokuje wejście dla komarów, much i innych nieproszonych gości, oczka przepuszczają światło i powietrze – montaż moskitiery okiennej bądź drzwiowej jest całkowicie bezpieczny dla zdrowia.

 

Najpopularniejsze moskitiery to:    • Moskitiera ramkowa – ramka montowana jest do futryny okna lub drzwi balkonowych. Może występować w wersji rozsuwanej lub samozamykającej. Bez problemu można ją zdemontować po sezonie i założyć znowu, gdy nadejdą ciepłe dni i wieczory.

 

    • Moskitiera na rzepy – najczęściej montowana w oknach. Zaletą jest niewielki koszt, ale minusem może być funkcjonalność – wychodzenie przez drzwi balkonowe lub swobodne korzystanie z okna będzie wymagało każdorazowego demontażu siatki.

 

    • Moskitiera plisowana – sprawdzi się szczególnie w przypadku drzwi balkonowych i tarasowych. Moskitiera tego typu przesuwana jest po szynach na boki – dzięki temu moskitiera nie ogranicza wyjścia na balkon.

 

    • Moskitiera rolowana na okno dachowe – szczelny sposób na unikniecie owadów w pokojach z oknami dachowymi, system kasetowy montowany jest przed wnęką okienną do ściany skośnej.

 

    • Moskitiera rolowana (zintegrowana z roletami zewnętrznymi) – jeżeli planowany jest montaż rolet zewnętrznych, warto wyposażyć je w moskitiery. Siatka chroniąca przed owadami zwijana jest niezależnie od rolety – można oddzielnie rozwijać roletę, moskitierę lub obie na raz. To wygodne rozwiązanie zapewnia całoroczną ochronę przed komarami i innymi insektami oraz umożliwi swobodne korzystanie z balkonu.

 

Jaka moskitiera na drzwi balkonowe?

 

Wybierając moskitierę na drzwi balkonowe, ważna jest nie tylko ochrona, ale też funkcjonalność – nikt nie chce przecież pozbawić się dostępu do balkonu podczas najcieplejszych miesięcy w roku! Na drzwiach balkonowych nie sprawdzi się więc moskitiera na rzepy, ani moskitiera ramkowa – ta druga jest łatwa w demontażu, ale ciągłe zakładanie siatki po wyjściu i wejściu może stać się uciążliwe. W przypadku drzwi balkonowych najwygodniejsze będą moskitiery zintegrowane z roletami zewnętrznymi lub moskitiery przesuwane i zwijane. Każde z tych rozwiązań umożliwi swobodne korzystanie z przestrzeni. Drzwi balkonowe z moskitierą nie mogą się blokować, zacinać ani nie domykać – ważny jest dobór siatki, która nie wpłynie na bezpieczeństwo użytkowania i funkcjonalność, zarówno drzwi jak i samej siatki ochronnej. Najlepiej jest zakupić moskitierę na wymiar, która będzie odpowiednio dopasowana do drzwi balkonowych.

 

Jak zamontować moskitierę na drzwi balkonowe? Sposób montażu zależny jest od wybranego typu moskitiery. Ważne jest, aby moskitiera przylegała do ramy drzwi balkonowych lub okna – to gwarancja ochrony przed wpadającymi do mieszkania insektami. Dzięki inwestycji w moskitierę na drzwi balkonowe przekonasz się, jak przyjemne mogą być letnie wieczory!  

 

 

Udostępnij:

Dodaj opinię